Yurtiçi ve Yurtdışı turistik tur organizasyonları Yurtiçi ve Yurtdışı ucuz uçak bileti satışı Daydala Turizm ve Seyahat - Ortaca
Yurtiçi Turlarımız
KARS TURU Tur Listesi

                                  SERHAT ŞEHRİ  KARS'A    YOLCULUK

     (GİDİŞ UÇAK- DÖNÜŞ DOĞU EKSPRESİ İLE 5 GÜN 3 GECE OTEL-1 GECE ( Kuşetli Yataklı Vagonda Konaklama)                                                                                

 16-20 OCAK 2019  Kamil &Nuray Dağdelen  05416821882/05324333565

 son opsiyon:13 HAZİRAN 2018 (300 TL  Ön Ödeme şartı vardır. Ön ödemesiz kayıt kesinlikle kabul edilmeyecektir. Havayolu şirketi ücretsiz ön rezervasyon kabul etmemektedir)

1.GÜN: DALAMAN-İSTANBUL -KARS/Dalaman-Sabiha Gökçen arası uçak yolculuğu. Sabiha Gökçen Havaalanından Kars'a tarifeli uçakla yolculuk. Uçuş süresi 2 saat. Havaalanında

bizi bekleyen otobüsümüze binerek Kars şehir merkezine hareket ediyoruz. Rusların mimari yapıları ile dolu olan ve taş işçiliğinin eşsiz güzelliklerini yansıtan evleri gezip inceliyoruz. Ahmet Muhtar paşa konağını, Namık Kemal evini, müzeyi gezip Kars kalesini, Havariler kilisesini (cami),taş köprü ve hamamları, Alexander Nevsk katedrali (Fethiye camii), gezdikten sonra otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

 

 2.GÜN:Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Lobide buluşuyor ve aracımıza binerek Kars turumuza başlıyoruz.42 km uzaklıkta olan ve 1001 kilise şehri diye anılan Ani harabelerine giderek rehberimizle birlikte bu kadim kenti geziyoruz. Sonrasında Ani antik şehrinden ayrılarak 62 km uzakta olan Van gölünden sonra Doğu Anadolu’nun en büyük ikinci gölü olan Çıldır gölüne ulaşıyoruz, Deniz seviyesinden 1959 metre yüksekte olan gölün derin yeri 43 metre ve 123 km kare alana sahiptir, Göl üzerinde bizleri bekleyen Atların çektiği kızaklara biniyoruz (Ekstra turdur!) 4'er kişiliktir, donmuş gölün üzerinde kızakların ve Atların boynundaki zillerin eşliğinde gölde balık tutan balıkçıların yanından geçerek bu anı fotoğraf karelerimize kaydediyoruz. Öğlen yemeğimiz için (Ekstradır!)Kaz eti yemeği veya Çıldır gölünden çıkan Sazan balığı menümüzü aldıktan sonra akşamüstü Kars’taki otelimize dönerek sıcak çay ve kahvelerimiz eşliğinde günü noktalıyoruz. Serbest zaman. Akşam otelde alınan yemek sonrası, Bölgenin kültürel ve yöresel ezgilerini günümüze taşıyan Âşıkların ve Ozanların atışmaları sözlü ve sazlarla söylenen türkülerini bahşişlerimizle şenlendirerek geceyi sonlandırıyoruz.

 

 3.GÜN:Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası, aracımıza binerek Kars'ın Boğatepe (Zavot) köyüne hareket ediyoruz. Gravyer ve Kaşar peyniri müzesini rehberlerimiz eşliğinde gezerek bilgi alıyoruz.55 km. Uzaklıkta bulunan Sarıkamış şehitliğini ve kristal karın güzelliğini kayak tesislerinde görüp sıcak çay ve kahvelerimizi yudumladıktan sonra aracımıza binerek Kars'a hareket ediyoruz.

 Sonrasında tekrar Kars'a dönerek şehirde gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Kars'ın meşhur kaşar ve Gravyer peynirini, Tereyağı-Bal  ürünlerini tatmak ve alışveriş yapmak için şehir merkezinde bulunan satış mağazamıza gidiyoruz. Alışveriş sonrası güne nokta koyuyoruz ve otelimize giderek serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği otelde.

 

 4.GÜN: KARS-ANKARA-DALAMAN:(Doğu Ekspresi-Uçak yolculuğu)

Sabah erken aldığımız kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıyoruz. Saat: 07:00'de otelden ayrılarak Kars tren garına gidiyoruz. Bizler için özel kiralanan ve dörder kişilik kompartımanları olan kuşetli yataklı vagonlarımıza yerleşiyoruz. Hareket saatimiz 08.00. Yolculuğumuz yaklaşık 24 saattir. Ertesi gün 08.26 da Ankara'ya varacağız. Ankara'da bizleri bekleyen otobüsümüze bavullarımız ile birlikte biniyoruz. Önce Anıtkabir'e gidiyoruz. Anıtkabir müzesini geziyoruz. İkinci gezi durağımız Ulucanlar cezaevi müzesi,  Hamam önü öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra, Ankara kalesini gezdikten sonra Hamam önü veya Ankamoll serbest zaman veriyoruz.( kalan zaman durumuna göre) Saat 18.00'de havaalanına hareket ediyoruz ve bilet, bagaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından uçuş saatimizi bekliyoruz. Uçuş saatimiz saat 20.00'de.1 saatlik uçuştan sonra Bodrum’a iniyoruz. Bir dahaki turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. Daydala Turu seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Toplam ücret:1429 TL

 

 ÜCRETE DÂHİL OLANLAR

------------------------------------------

 Dalaman-İstanbul-Kars arası uçak ulaşımı.

 Sabiha Gökcen Havalimanı  öğlen yemeği

 Kars-Ankara arası kuşetli-yataklı Vagonda yolculuk.

 Kars'ta 4*lı Park otelde 3 gece YP konaklama.

 Profesyonel rehberlik hizmeti.

 Programda belirtilen tüm geziler.

 Seyahat sağlık sigortası.

 Ankara-Bodrum arası uçak ulaşımı.

  Bodrum - Köyceğiz-Ortaca-Dalaman Transfer arası uçak ulaşımı.

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN

------------------------------------------

 Müze ve ören yeri girişleri.

 Tüm öğle yemekleri.

 Yolculuk boyunca, trendeki alınan yemek ve içecekler.

                                              

 REHBER UYGUN GÖRDÜĞÜ TAKDİRDE HAVA, YOL, TRAFİK VS MUHALEFETLERDE PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR. ANCAK İPTAL EDEMEZ. ÖREN YERLERİ VE MÜZELER İÇİN MÜZEKART ALINMASI TAVSİYE EDİLİR. GİYİM: YANINIZDA POLAR, ELDİVEN, ATKI, SPOR BOT AYAKKABI VE KIŞLIK ELBİSE BULUNDURMANIZ ÖNEMLE TAVSİYE EDİLİR. OTEL: KONAKLAMALARDA VE TUR ESNASINDA KİMLİĞİNİZİN YANINIZDA OLMASI ÖNEMLE TAVSİYE EDİLİR. BELGE: BU PROGRAMDA A GRUBU SEYAHAT ACENTESİ BELGESİ KULLANILMAKTADIR.

 

TUR ÜCRETİ ÖN PEŞİNAT: 300 TL(zorunlu)Geri kalan tutarı nakit olarak 6 taksitle peşin fiyatına ödeyebilir isiniz.

9 Ay taksitli fiyatta fiyat farkı oluşacaktır

MÜRACAAT:Kamil&Nuray Dağdelen 05416821882/05324333565

DAYDALA TURİZM  02522825240

Daydala Turizm & Seyahat
Beşköprü Mah. 116 Sokak No:1
48600 Ortaca, Muğla
Telefon / Faks : 0 252 282 5240
GSM : 0 541 682 1882
info@daydala.com
Daydala Turizm, ATA KAMİL TURİZM TİCARET LTD. ŞTİ. kuruluşudur.
Anasayfa | Uçak Bileti | Araç Kiralama | Vize İşlemleri | Yurtiçi Turlar | Yurtdışı Turlar | Foto Galeri | İletişim

© DECOM Tasarım, Dalaman - 2011